Canlı Destek

Milyonlarca Annenin Ortak Sorusu: Hangi Bebek Bezini Almalıyım?

Milyonlarca Annenin Ortak Sorusu: Hangi Bebek Bezini Almalıyım?

Milyonlarca Annenin Ortak Sorusu: Hangi Bebek Bezini Almalıyım?

Neden Kaliteli ve Sağlıklı Bebek Bezi Seçmeliyiz

En iyi bebek bezi hangisi?” diye soran annelerimiz için markaları bir bir inceledik. Ancak şunu söyleyebiliriz ki her bebeğin cildi, ürünlere karşı aynı reaksiyonu göstermiyor. Bir bez bebeğe pişik ve alerji yaparken, aynı ürün başka bir bebekte benzer sorunlara sebep olmayabiliyor. Bu nedenle sana direkt olarak önerebileceğimiz bir bez markası yok. Bunu biraz deneyerek görmen gerekiyor.

Bebek bezi nasıl olmalı?

  1. Kuruluk: Bebeğin çişini yaptıktan sonra bütün sıvıyı hapseden ve hemen kuruyan bir bez tercih et.
  2. Emicilik: Emicilik hızı çok önemli. Bebeğin çişini yapar yapmaz emen bir bez, miniğini pişikten koruyor.
  3. Doku: Bebeğinin pamuk gibi olan ipeksi cildini tahriş etmemesi için bezin dokusuna dikkat et ve tercihini pamuklu bezlerden yana yap.
  4. Hava aldırması: Cilt tahrişini etkileyen en önemli unsurlardan biri, bezin hava alması. Hava almayan bölgelerde meydana gelen nem ve sıcaklık, tahrişlere ve ciltte sorun yaratacak bakterilere zemin hazırlıyor, aman dikkat.
  5. Ergonomi: Sızmaların ve küçük kazaların önüne geçmek için bezin, bebeğinin boyuna ve kilosuna uygun olmasına dikkat et.
  6. İncelik: Bebeğinin konforu açısından bezin inceliği de önemli. Bu yüzden kalın bebek bezlerinden koşarak uzaklaş.
  7. Yan bantlar: Bebeğini kontrol etmek için aç-kapa yaptığın cırt cırtların yapışkan gücü de önemli. Birkaç açıp kapamaya yapıştırma gücü azalan bezlerden uzak dur. Ayrıca bantların bezi bağlarken sıkı ya da gevşek kalmasına ve sızıntı yapmasına sebep olmayacak kalitede olmasına dikkat et.
  8. Fiyat: Her zaman söylüyoruz, yine söyleyelim. “Pahalı olan kalitelidir.” algısından uzak durarak, bahsettiğimiz özellikleri taşıyan, bütçe dostu bir bez kullan.

Bez için az buz para harcamıyoruz ve insan harcadığı paranın karşılığını almak istiyor. Bunun için piyasada en çok tercih edilen bebek bezi markalarını karşılaştırarak performans testi yaptık.Senin yorumların
By Ak
21/05/2019
Kendi kişisel blog sitenizi oluşturmak veya farklı bir konseptte bir blog açmak, blog kurmak istiyor fakat tam olarak blog nasıl açılır?
cfhchfgc
15/05/2019
fghbfkhjdbhkjfbgkjfbglj
Yorum ekle
Doğrulama Kodu